Medcezir – Domdom Kurşunu Yaman’a Değdi

Yılbaşı konseptiyle bir hafta ara veren Medcezir’de neler olduğunu unutmuşsunuzdur belki, bir de benden okuyun.

Geçen bölüm, Cengiz’in bir anda delirip sağa sola saldırmasıyla nişangaha dönen Yaman, bel kemiğine sniper kurşununu yemişti hatırlarsınız. Selim’in kucağına yığılan ve bolca ketçap akıtan Yaman’ın (şu kan olayını da bir türlü tutturamıyorlar ha; bir kurt ilacı vardı Pirok mu ne, onun rengi daha iyi tutuyor, onu kullanın canlarım) hastane sekansları ve sevenlerinin ağlayıp sızlamaları ile başladı Altınkoy’da bir hafta daha.

MedcezircapsgifCengiz

Cengiz’in hızlı yükselişi ve zirvede bırakışı kanıma dokunuyor. Sen bunca yıl ince ince bir oya gibi işlediğin masterplanını, sırf Leyla yüzünden iki günde aceleye getirip patlat ve saçma sapan bir anda, “Seni seviyorum ühüğ” diyerek intihar et, yakıştı mı hiç şimdi bu adama? Mafya içinde mafya olacak kadar derin ama meğer derdi kadınsızlık mıymış yani? Mafyayım ama kalbim aşk için çarpıyor, hıı aynen.

MedcezircapsgifAltınkoyGelelim tok evin aç kedilerine. Meğer Altınkoy, Altınkoy dediğiniz aslında Bağcılar mıymış ne? Sizin yaşıtlarınız Reina’da 10bin dolar bahşiş bırakıyor olm, kaç kişisiniz amma ağladınız hesap için! Bardak kırdı diye garsonu boks maçına çıkmış Rocky gibi döven fedaiye de öeh diyorum, ne hayal gücü beah :D Murat’a hak ettiği yeri gösteren Uzaycığım’a da sevgiler <3

Medcezircapsgif5Yaman’ın paralel evren kabusu. İster istemez Doctor Who 2. Sezonu hatırladım, ah ulan ne güzel, ne zekice yazılmış bölümlerdi. Gerçi Yaman’ın kabusu Aaahh Belinda’ya daha çok benzemişti, bir an saçlarını şampuanlarken uyanacak sanmadım değil :D Bayılıyorum şu ameliyattaki/yoğun bakımdaki karakterlerin rüyadan rüyaya savrulmasına. Acaba gerçekten oluyor mu böyle herkese, yoksa biz fanilerin bilinçaltı bu kadar hareketli olmuyor mu? :) Bu arada Mira da valla ağlattı beni, gerçekten içim gitti yahu o Yaman’a sarılıp ağladıkça. Üzülüp strese girmemesi gerek dedikçe kızın gözündeki yaş kurumuyor.

MedcezircapsgifYamananilar

Paralel evrendeyken şöyle bir diyalog geçti Yaman’la Mira arasında, farkettiniz mi siz de bilmem?:

– Hastaneden uyandığımdan beri kimse beni tanımıyormuş gibi davranıyor. Sanki o geçtiğimiz 1 sene hiç yaşanmamış gibi davranıyorsunuz!

-Yaşanmadı zaten… Sen hiç hayatımıza girmedin ki?

MedcezircapsgifMira2Burada normal bir insanın vereceği cevap “Ne senesi?” ya da “Yaşandı ama seninle ne ilgisi var?” olmalıydı fakat Mira, sanki neden bahsettiğini biliyormuş gibi “Yaşanmadı zaten” dedi.

MedcezircapsgifYamanBu da Yamanoğlan’ın bilinçaltında hala “Bir masalmış Altınkoy” tadında paranoya taşıdığını mı gösteriyor acaba bize?

MedcezircapsgifYamanhemşire

Bu arada Yaman’ın vurulması mevzusu çok çabuk atlatılmadı mı? Daha hastanede yatarken bile Nadir’i görünce zıpkın gibi ayağa dikilmesinden belliydi gerçi. Ben şöyle 10-11 bölüme yayılmış bir tekerlekli sandalye dönemi bekliyordum aslında, Yaman’ın “Bana acımanızı istemiyoruğm!” diye bağırıp kahküllerini savurarak ağlamasını falan; bu kesmedi.

Çok benzemiyor mu ama :D

Çok benzemiyor mu ama :D

Ayrıca sırtından giren kurşun “kalbine çok yakın” yere kadar gittiyse nasıl bu kadar çabuk ayaklandı bu adam lan?! Neyse, para var huzur var heralde. SSK Okmeydanı’na gitseydi o halde, bir 10 seneye iyileştiğini görürdük, o da inşallah!

MedcezircapsgifKenanSude

Fakat YaMira’nın NİHAYET bizi hiçbir şey ayıramaz artık moduna girmeleri güzel oldu. Ay sanki benim ilişkim düzene girmiş gibi bir rahatladım :p O kadar şey geldi ki başlarına, genç yaşta kemale erdiler resmen. Yaman’ın sebepsiz derecede öküzlüğünden sonra bir anda azizlere taş çıkarır hale gelip, ilişkisine dört elle sarılması göz yaşartırken, Mira da şefkat gösterme performansını korudu.

Medcezircapsgifuzay

Gerçi, hafif hafif dark side’a kayan Mira imajını sevmiştim ben ama ne yapalım. (Burası Zeki Müren tonlamasıyla okunacak) Eller ayırsa bile, yıllar ayırsa bile, yollar ayırsa bile, biz ayrılamayız. Biz ayrılamayız!

MedcezircapsgifNevin

Gelelim Nevin’e. Ölümden dönen oğlu için nasıl da üzüldü, nasıl da kendini paraladı ya canım benim… Sendeki genişlik Sahra Çölü’nde yok Nevin, el kızı bile senden daha çok ağladı, üzüldü oğluna! Iyyh uyuz oluyorum sana Nevin.

Sen ne diyoğr, ben ağnlamıyoğr!!

Sen ne diyoğr, ben ağnlamıyoğr!!

Lance’ten kurtulmamıza bir dakikalık ışık açıp kapatma eylemiyle sevinenler el kaldırsın! Ya o neydi öyle? Hayır adamın İngilizce aksanı çok iyi, İspanyolca’yı da mis gibi konuşuyordu ama o Türkçe, ah o Türkçe! Tam Selim İspanyolca da mı biliyormuş diyecekken, Lance’in İspanyol sevgilisinin Facebook’unu bulup çıkarması değişik oldu ama bu defterin kapanmasına sevindim. Sezon finalinden önce “Yakışıklı, tarz, cool bir artist bulup getirirler” diyorduk ama olmadı, Lance bir süratle geldi geçti hey hey hey! Bu esnada da, Deniz-Selim-Sedef üçgeni yaratılmaya çalışılıyor, o tarafta sular bir karışık.

"Sedef de bayağı güzelmiş aslında yau..."

“Sedef de bayağı güzelmiş aslında yau…”

Ay dur allah aşkına ya, bırak Sedef’i, nolur Selim! Rosalinda’nın öldüğünü sanınca kızkardeşi Fedra’yla evlenen Fernando Jose gibi, saçma sapan durumlar… Baldız baldan tatlı olmasın, rica ediyorum. Kendi kendine bir hareketler, bir derin derin bakmalar falan, üff. Vallahi Ender’in hayaleti yakanı bırakmaz bak :D

MedcezircapsgifYamanKenan3

Ayrıca Selim’in Yaman’ın vurulmasıyla –üstelik onu korumak için- şoka girmesini anlarım. “Oğlum ölüyor” diye bağırması da güzeldi. Ama gerizekalıya bağlaması nedendir?? Barış Falay’ın bundan çok daha iyi bir oyuncu olduğunu bilmesek hani… İkinci sezonda hep gözümü tırmalıyor Selim ama bu bölüm iyice bir battı.

Medcezircapsgif3Medcezircapsgif4

Buna mukabil, Nadir’den yine kurtulamadık, Cengiz de başaramadı. Nadir Hakk’ın rahmetine bi kavuşsun, Barbados’tan greyfurt getirtip mezarına dizeceğim! Cengiz’in ölümüyle karalar bağlayan Leyla’nın, stratejik zeka açısından bir gıdım ileri gidemediğini de gördük ayrıca. “Cengiz’in sana sürprizleri olabilir hahayyt!” diye düşmanını uyarmak da neyin nesi Leyla? Poker oynasan, 2 elde sırtındaki gömleğe kadar masada bırakırsın bu halinle.

MedcezircapsgifKenanMedcezircapsgifSude

Kenan, geçen sezon ilk geldiği vakitler Altınkoy’un tekmil dişi nüfusunu şöyle bir silkelemiş, herkesi bir kendinden konuşturmuştu. Ona mı yar olacak, buna mı derken, Sude’ye aşık oldu. Oldu olmasına, bence çok da güzel oluyor onun ve Sude’nin birbirlerini güzelleştirmelerini izlemek amma velakin, aşk bitirdi adeta adamı yau. Nerede o yürürken kadınları döndürüp baktıran Kenan, nerede bu silikleşmiş Kenan? Aşk insanı sahiden öldürüyormuş arkadaşlar :( Neyse ki duvardan tırmanıp, hizmetçilere yakalanma tehlikesi altında bir iki boyun koklama bir şeyler yaptı da, biraz hareket geldi. Adamın boyu duvar kadar olunca, tırmanmak hiç zor olmadı zaten.

Şu ifade o kadar tanıdık ki...

Şu ifade o kadar tanıdık ki…

Kedi gibi Sedef – “indirme kızım elini, cız işte”. En sevdiğim insan tipi; yüzeysel görünüp felsefe yaptığında insanın içini inceden acıtan… Sedef konuşurken de koltuğun kenarıyla oynayıp “kıza yazmak için üzerinde iğreti duran her türlü özentiliği yapan erkek” tavrına giren Selim’e de bir kere daha uyuz oldum. Ya ne alaka ya!

MedcezircapsgifSedef2Saç modeline bayıldığım Sedef’in, Lance mevzusunu çabucak atlatmasına bir büyük thumbs up. Ama nolur annem teselliyi Selim’de bulma ya. Şöyle bir kadının çevresi bu mudur yani; Faruk’tan sekiyor Selim’e, Selim’den sekip Nadir’e falan gidecek diye korkuyorum! Az çıksın Altınkoy’dan, Alpler’e kayağa falan gitsin yau.

Medcezircapsgifasim

Ve Nadir’in yılbaşı partisine gelişi üzerine Altınkoylular’ın yüzündeki memnuniyetsizlik ifadesi kalp ben! O burun kıvırma, o “ıyy kalitesiz!” bakışı, hahahah! Partinin geri kalanını da Aras özet geçmişti zaten, bakınız:

MedcezircapsgifSayım

Serezler’in evindeki kutlamaya katılmayan Deniz de televizyondan eşlik etti geri sayıma lan! Hologram gibi o da aralarındaydı resmen. Velakin, Mira’nin jest gibi jestine aracılık etmiş olması sebebiyle hadi hadi bizimlesin yine diyorum.

MedcezircapsgifPAKET

Veeee Cengiz giderayak golü 90’a taktı. Dırınının belki de hakkaten bu sefer kurtuluyoruzdur Nadir’den. Ay hadi inşallah!

MedcezircapsgifKenan3

Yılbaşı bölümünden aklımda tek kalansa, benim hayatımda okul masraflarımı ödemek için birbiriyle yarışan; istediğim ülkede istediğim zaman yapacağım master’ın ücretini ödeyen kimsecikler olmaması oldu. Hayat işte.

Öperim,

Merve

 

Ps. Şu sahneyi görüp de aklına Hangi Aşk Adil Ki gelen, liseli değildir :D

MedcezircapsgifYamanklip

Candan Erçetin ve Abazan Hareket Öncüleri | Alkışlarla Yaşıyorum

Ps. 2 Mira’nın kendiliğinden değişen ojeleri? Yıl olmuş 2015 hala devamlılık hatası oluyorsa, ben de yazacağım işte:

MedcezircapsgifMiraoje

Ps.3 Orkun yapar da, siz yapmayın. Koluma gir demek için dirsek yanınızdaki kadının burnuna sokulmaz öyle. Bir an kıza gömecek dirseği sandım :D

MedcezircapsgifOrkun

Ps 4 Siz de yapıyorsunuz bunu değil mi, itiraf edin!

MedcezircapsgifDeniz

 • Cansu

  Kırismıs mırismıs derken iyice boşlamıştın yaman’ı kaç haftadır yorumlarını okuyan cennetlik. Bu ne tembellik canım aaa… -.-

  Neyse bu minik kalaylamadan sonra kaldığımız yerden devam edeyim.:)) Öncelikle Cengiz’in bu kadar çabuk harcanacağını düşünmemiştim. Nadir’in ipini çeker, sonra Leyla’ya sarınca onu da harcarlar diye bekliyordum. Ama her ne kadar arkasından Nadir’in çekilecek ipin ucunu bırakmış olsa da erken geldi bana gidişi. Gerçi bu dizide mevzular, Yaman ve Mira’nın ayrılığı hariç, çok da uzatılmıyor. Bkz; Yaman’ın vurulması… Buradan da ne dramlar çıkardı, en az bir bölüm koma, sonra iki bölüm iyileşme süreci, Yaman’ın Mira’yı sakatlığı sebebiyle hayatından ötelemeye çalışması, Mira’nın destek olma çabaları… Biz böyle gördük böyle öğrendik yani lütfen, bölümün 15.dakikasında hayati tehlikeyi atlatıp 37.dakikada yürümeye başlayıp, 54.dakikada bırakın lapayı filan direkt iskender yemeye başlayan dizi karakteri nerede görülmüş?:P Şaka bir yana bu tür duyguların sömürülmemesi daha iyi gereksiz ağlaklıklara lüzum yok. Gerçi Nevin’in duyguları biraz sömürülebilirdi, öyle sakin anne mi olur lann? Veya hadi şoktan oldu diyelim sonrasında kendi elleriyle oğluşuna bakacağına elin kızına emanet etmesi neden?? Hastane odasında romantik anlar yaşasınlar, serum iğnesinin çıkması pahasına aynı yatağa sığışmaya çalışsınlar diye mi? Neyse velhasılı kelam “bizi artık hiçbir şey ayıramaz.” diyerek ilişkilerini güçlendiren Yaman ve Mira pek tatlış oldular, nihayet!! Ya-man tişörtleri de hoş bir fikirde beğendim lakin koskoca Bay AŞK’ın bile giymesi bana öeh dedirtti. Az Orkun gibi ilkeli davranın yahu, dik durun koca koca insanlarsınız, Gamze filan ne alaka yani?

  Lance canım sen hayırdır? Seni dört gözle, dizideki kas ortalamasını arttırırsın diye beklerken, sen anca sakız çiğneyerek geliştirdiğin çene kasınla bir hışımla geldin gittin peh peh peh… Mevzuların uzatılmadan çözülmesi iyi de bazı sahneler, bazı bölümler o mevzuya bağlanıp insanları “Aaa şöyle mi olacak, bu mu yapılacak?” diye beyin fırtınasına sürükledikten sonra hiiiç onlar yapılmamış gibi pat diye çözülmeleri bi dokanmıyor da değil hani.

  Selim ve Sedef bana da aşırı garip geliyordu. Her ne kadar Deniz’e hiç ısınamasam da, damdan düşer gibi Altınkoy’a giriş yapmış olsa da, vıyır vıyır hallerinden hiç hazzetmesem de Selim ondan kurtulacak diye onu Sedef’e yamayamam. Ama bu bölüm biraz anlar gibi oldum Selim’i. Ender’den sonra, Deniz gibi hayatına “dışarıdan” giren birini garipsiyor sanırım. Kendine ait bilindik düzeninin içinde yeni birine yer açmak, ona alışmak, onunla uyum sağlamaya çalışmak emek istiyor ve şu anda Selim’de o emeği gösterecek sabır ve güç yok. Oysa Sedef bilindik,belli bir ahengi tutturmuşlar, aynı evin içinde yaşayıp gidiyorlar. O yüzden güçsüz Selim için Sedef’le olmak daha az yorucu, daha kolay gibi. Belki de Ender’den de bir hava bir parça arıyor o yüzden de Sedef’e içi kayıyor olabilir. Yine de ikisini pek aynı yatakta düşünemiyorum ne yalan söyleyeyim. Bir de biz Sedef’e kimleri kimleri yakıştırırken önce pısırık Faruk’la sonra da eniştesi Selim’le olmasını hazmedemiyorum. İşin Sedef ayağı hep biraz daha fazla aksiyon içermeliydi bana kalırsa. Böylesine tatlı ve çılgın bir Sedef karakteri bunu gerektirirdi.

  “İndirme kızım elini cız işte!” Dediğin gibi fazla tanıdık… Ha bir de “Benim hiç aydınlık geleceğim olmadı anne.” Ahahaha. ;))

  Orkun’un yanındaki kız kim yahu? Damdan düşer gibi Orkun’un damı oldu. Cast ajansından filan mı buldu Orkun nedir?

  • Born4Kaos

   Ayol ruhum tembel, ne yapayım :D

   Cengiz resmen harcandı, yükselmesiyle düşüşü bir oldu. Hızlı yaşayıp genç öldü resmen, iki hafta içinde patrona rest çekti, aşık oldu, plan yaptı, adam vurdu ve öldü :D

   “Nevin’in duyguları biraz sömürülebilirdi” ahhagsdga Nevin gibi anne ne gördüm, ne duydum. Hayır, herkes mükemmel anne, çok ilgili anne vs olmak zorunda değil ama Nevin kadar rahatı da düşman başına hani.

   Ya-man t-shirt’ü evet eğlenceliydi de Bay AŞK niye giydi hakkaten ya :D Yarıldım görünce. “Orkun gibi ilkeli davranın az” yeah!

   Selim’in neden Sedef’e yakınsadığı açıklamanda haklısın büyük ihtimalle, ama yine de çok saçma. Sırf kolay diye insan baldızıyla ilişki düşünür mü ya, kardeş gibi olmalı enişte-baldız, en azından bu zamana kadar öyleydiler; şimdi bu hale girmesi çok acaip. Ayrıca aynen, Sedef gibi güzel, çekici, zeki, eğlenceli, zengin, ortam sahibi vs bir kadının çevresi ancak bu mudur yani? Pısırık Altınkoylular. Peh.

   Orkun’un yanındaki ablayı bilemedim ama Mira’dan umudu kesince milf’e kaydı Orkun galiba :D