Medcezir – Turunç Renkli Mezarlık

Arkadaşlar portakal aromalı kınalarımız hazır mı? Bu hafta cenazemiz var, kutluyoruz hep beraber!

Son anına kadar neşeliydi rahmetli...

Son anına kadar neşeliydi rahmetli…

Donunu taytının üzerine giymeyen, pelerinsiz superhero Ya-Man’ın yine birilerini tereyağından kıl çeker gibi kurtardığı, kurtarılan Mert’in Yaman’ı, uçan süperkahramanın kurtarıp rastgele bir çatıya bıraktığı esas kız gibi bakıp ağlamaklı “Biliyordum geleceğini” diye karşıladığı anlardan sonra nihayet hayırlı bir iş gördük. Kafasına yediği yangın tüpüyle kör olsa da aracı güvenle sağa çekip öyle bayılan Nadir’in adamı ekarte olunca birden bir cevvallenen Yaman ve Mert’in, iki dakika sonra yine yakalanmasıyla hay dedim, bu Turunç hepimizi gömer bu gidişle ama neyse ki öyle olmadı.

Medcezir58capsgifMertFilmlerde en güldüğüm anlardan biri de budur ha. Masum kurban, hasbelkader bir anda kötü adamın silahını ele geçirir ve yardım gelene kadar kötü adamı uzak tutmaya çabalar, bu arada da gücü kuvveti yerinde olan kötü adam tarafından her an yakalanma, silahı ona kaptırma, daha kötüsü götü kaptırma ihtimali artarak devam eder. E arkadaşım, tamam öldürme adamı da en azından ayağına mayağına bir yere sık da etkisi hale getir değil mi? Kaçamasın, seni de kovalayamasın? Common sense, a little? Ayh.

Medcezir58capsgifNadir2Ezcümle, meğerse tek kurşunluk canı olan Nadir, bel kemüğüne aldığı kurşunla balerinlere taş çıkartan bir zarafetle yere yığıldı. Biraz anti-climactic bir son olduğunu inkar edemeyeceğim.

Medcezir58capsgifMira1Gelin arabası önü kesmenin verdiği mesaj neydi acaba? Hayır ben o arabaların önüne atlayan çocukları da, onları böyle etrafa salan anne babalarını da bir güzel pataklamak istiyorum da… Yüzsüzlüğe tahammülüm yok ama bunu takan 3-5 kişiden biriyim heralde. Ne yapalım.

Medcezir58capsgifYamanHero2Süperkahramancılığa iyiden iyiye ısınan Yaman’ın yine az daha götü kaptıracakken ucuz kurtulmasına puanlarınızı bekliyorum. Mira gelmeseydi ne halt yiyecektin acaba sevgili Yaman? Arkadaş bildiğin Clark Kent oldu çıktı. Haftaya da çatıdan kedi kurtarsın bari!

Medcezir58capsgifKenanOrkunBu ev bu ikisine fazla küçük değil mi sizce de? Rica ediyorum bir daha bu beyleri 300 metrekareden küçük kapalı alanlarda başbaşa bırakmayın. Allahım niye yüzüm kızarmaya başladı, neler oluyor!?

Medcezir58capsgifOrkunBurnu sürtülünce insanlığını hatırlayan Orkun; ipleri eline almaya çalışan genç patron, perdelerini kaldırınca kedi gibi bir insan… Peki ya yeni Nadirler’e karşı ne kadar törpülendiniz sayın Civanoğlu? Bakışlarını yerler :D

Medcezir58capsgifSedefMertAşkolsun, taa kaç ay önce söyledim, hani biz oyun oynayacaktık Sedo?! Neyse, en azından gururumuzu yerde bırakmadın, erkekleri Blur pistine gömdün bebeyim :*

Medcezir58capsgifEylul

Ya Mira kalibresinde bir kız, bittabi oyunculuk teklifleri alacak, hatta daha ne çılgın aksiyonların tekliflerini alacak, ne insanlar olacak çevresinde de; böyle tırt galalar kesmez onu, o ayrı. Neyse, bir yerden başlaması iyi oldu tabi :D Bu arada İnanç Pars da Altınkoy evreninde Kıvanç Tatlıtuğ mu oluyor? Umarım değildir zira Posta Gazetesi şiir köşesi seviyesindeki corny şiirlerin ayık kafayla çekilmiyor İnanççım, “eşsiz bir güzellik vermiş sana Allah, ölüyor uğrunda gençliğim eyvah” mıydı ahhahhahagsdhghf of! Bu şiirlere asla verme besteni Yaman. Başka beste de verme allahım sana geliyorum!

Medcezir58capsgifSelimSevgili Deniz. Tam da bu bölüm ne kadar güzel görünüyorsun diyecektim ki, “Sedef bana sataşıyor”dan girdin “aranızdaki duygular”dan çıktın ve sonunda kaybedeceğin bir yolun ilk adımını attın be canım. Sedef ve Selim arasındaki bence namümkün amma velakin gidişata göre olası bir elektrik durumu benim tüylerimi 2000 voltluk kaldırmaya yetiyor ve açıkçası görmek istemiyorum bu ikisini bir item olarak –büyük ihtimalle de bu yüzden kaç haftadır seyredesim gelmiyor diziyi- ama ah bebeğim, duygular bastırılmış, adam yanına gelmiş, sen niye yüksek sesle dile getiriyorsun ki? Söyledin ve bitti artık işte al, rahat ettin mi! Bazı şeyleri hiç söze dökmemek en güzeli, mesela ben evli çiftlerin de ota çöpe boşanma lafını etmemeleri gerektiğini düşünenlerdenim; adeta tabu gibi, kelime bir kere söylenince artık Pandora’nın kutusu açılıyor. Neyse, görelim bakalım neler olacak. AYH rica ediciyim Sedef-Selim olmasın ya. Bu ne arkadaşım!

Medcezir58capsgifYamira3İçi tüy dolu yastık mı kaldı kuzum, nereden buluyorsunuz bunları allasen :D Öyle tek vuruşta bütün eve saçılacak kadar yolunmuş kaz dolu yastıkta yatan insan zaten 3 güne astım olur, bronşit olur, alerjiden kabar kabar kabarır vallahi.

Medcezir58capsgifMira

Dünyanın en kısa şakası: “Birlikte eve mi çıksak sevgilim? Birlikte ders çalışırız” hahahaha he hee evet. Neyseee Mira, doğru noktalara baskı uygulayarak evlenme teklifini de kaptın, seni gidi köftehor seni ;)kıps;)

Artiz herif.

Artiz herif.

Bu haftalık bu kadar.

Öperim,

Merve