Medcezir: Ne Oldu Diye Sorarlarsa Öküzlükten Öldü De

Arkadaş, ne kadar çabuk yeni bölüm geliyor? Diziler iki haftada bir mi yayınlansa acaba? (TAMAM TAŞLAMAYIN, ŞAKA YAPTIM ŞAKA!) Medcezir 43. Bölüm didiklemesiyle buradayım!

Dizinin 2. sezonuna dair ilk yazımı geçen hafta Kimi İçeride, Kimi Dışarıda başlığıyla yazmıştım. Geçen haftaki baygınlık getiren bölümden sonra bu hafta da güya olaylı ama bence gittikçe saçmalık denizinde ayağına kaldırım taşı bağlanmışçasına giden bir hali vardı dizinin.

Özür dilerim, bunu yapmasam olmazdı!

Özür dilerim, bunu yapmasam olmazdı!

Ajan filmi temalı “yakalanmaktan öpüşerek kurtulma” sahnesinden sonra yine öküzlüğüyle gözleri yaşartan Yaman’a diyeceklerim var: Ya içgüdülerine teslim ol ya da bisiktirol Yaman. Ama şu hali de fenaydı hani oğlanın:

Medcezir.43.1

Scooter’ın üzerindeyken yüzüne yansıyan o rahatsızlık ifadesinden zevk aldığımı belirtir, nice soğuk duşlar dilerim Yamancım, mucks ;) Yalnız Nadir’in evi Mertler’den o kadar uzak mıydı ki? Çevreyoluna mı saptın allahım bitmesin bitmesin bu rüya diyerek, he Yaman?

yamira2

Elif, azalarak bit. Yaman’a “Arabesk zırvalamayı kes” dedin, görevini yaptın, tamam artık. Ağlamaklı tonda ben gidiyorum diyişinle ense tüylerimi kaldırmayı başardın, bundan sonra ekranlarda hasbelkader ayrı düşen tüm çiftleri barıştırsan seni sevmem mümkün değil. İki shottan sarhoş olmanı bir kenara bıraktım, portakal suyunun içindeki votkayı tanıyamaman saflık falan değil, mallık. Yok öyle bi dünya ama diyelim ki anlamadın, insan durup “lan benim kafa gidiyor, içmeyeyim bari” demez mi?

Medcezir.43.7

Hadi kafan gitti, hanım hanımcık oturayım bi köşede, el çırpayım alkolün etkisi geçene kadar demezsen öyle masalardan toplarlar seni. Şüphesiz ki bu sahnede ibret almayı bilen hanım kızlarımız için çok anlamlar yatmakjhdshja ya yürü git, yok böyle bi salak kız, en son Grease’de Sandy vardı, ki o bile yola geldi.

Medcezir.43.11

Ayrıca sarhoş kızı deniz kenarına oturtup giden Yaman da bilinçaltında temizinden temelli kurtulmak istiyor olmalı ondan, yoksa bu mallığın başka bir açıklaması olamaz. Bu arada Yaman hem denize dalıp hem de Elif diye bağırırken başka kimsenin seslenmemesi de çok bombaydı. Denize adam mı düşmüş, amaaaaan! Ahahha.

Medcezir.43.8Medcezir.43.14

Mira, bebeyim, şu üstteki bakışı Yaman’a yedireceğin günleri bekliyorum. Yaman da kessin başak burcu erkeği, var onda o tripler. Hep yanlış şeyleri söyleyerek Mira’yı zorla dark side’a geçireceksin değil mi? Geçir, iyi olur. Süründürsün seni negzel. Sen de anca rüyalarında buluşursun öyle.

Medcezir.43.10

Sedef’in evlilik yıldönümü kutlamasına özel olarak seçtiği, saçından taşlı kotuna ve kahverengi rujuna kadar komple 90’lar esintili tarzı umarım tek sefere mahsustur. Her an bi yerden bel çantası çıkacakmış gibi gerim gerim gerildim o saça bakarken. Ama ertesi gün, aynı renk oje tercih ettiğimizi görünce yine affettim bebişimi.

Medcezir.43.5

“ÖYLÖL HÖMÖN ÖVLÖNÖLÖM MÖ, YORON ÖVLÖNÖLÖM HODO” Allah aşkına Mert ya, tiksindirdin vallahi. Gençliğin haline bak ya.

Medcezir.43.12

Mira Beylice’nin Orkun Civanoğlu’na dönmesi Altınkoy’u temellerinden sarsaaarrrr! Dedikoduya gel; “Mira Beylice, kısa bir süre birlikte olduğu aşağı mahalleden bir genç olan Yaman Koper’de aradığını bulamamış olacak ki, eski sevgilisi Orkun Civanoğlu’na geri döndü. Genç çift, yazı Amerika’da geçirmiş ve birçok davette birlikte görülmüştü.” Orkun’un ne yaptığına anlam veremiyorum, “yalandan sevgililik” gibi bir şeyi kabul edecek kadar Mira’ya aşık mı yani? Hadi canım. Gerçi Orkun cool görünüp aslında cool olmayan bir adamdı hep ama bu kadarı onun için fazla. Şaşkınlıklardayım.

Medcezir.43.9

Bir yandan da Orkun’la Mira’nın şu halini pek seviyorum yahu. Hani dark-side’a seğirten Mira ve erkek cinsinden aşık olma tehlikesi olmayan kanka Orkun ve gelsin kötülükler, gelsin çekiştirmeler falan. Velakin yok, illa bozacaksınız.

Medcezir.43.15

2 metrelik boyuyla koltukta serilmiş yatan Kenan ve perdeleri asabilmek için Spider Woman gibi duvara tırmanan Nevin. Yaman da odunluğu abisinden öğreniyor olmalı. Gerçi, Kenan’a kızıyorum da benim kardeşim de bundan farklı değil ki. Tabi Nevin beceriksizini annemle bir tuttuğumu sanmayın, halt etmiş. Aman neyse.

Medcezir43.21

Bir şey diyeceğim; gelinle damat evden çıkarken Kuran-ı Kerim’in altından geçmek nalaka, hiç gördünüz mü böyle bir adet? Eve de Türk Bayrağı asmışlar, sanırsın Anadolu’nun ücra bir köyünde geleneksel yörük düğünü falan oluyor, kızı da atla götürecekler. Şovenist misiniz nesiniz anlamadım ki, sübliminali de gözümüze sokuyonuz. Her türlü şeye alışılmış, her şey İstanbullu ama bu adete bağlı kalmışlar he mi? Ama oynayarak giden gelin fenomenini hiçbir şey geçemez ahhahagshdghaf allahım sen sabır ver. Ayol o mahallede 10 sene dedikodusunu yaparlar “Gelin de dünden hevesliymiş kocaya” diye; romantize edilmiş gecekondu mahallesi görüntüsü, buyurun buradan. Ayrıca Leyla’nın nikaha giderken düz fönlü olan saçları, dönüşte nasıl maşalı hale geldi, bunu da bir açıklayıverin bir ara.

Herkese vay be dedirtecek bir şey yapmalıyım. Ne, ne? Evlensek mi?

Herkese vay be dedirtecek bir şey yapmalıyım. Ne, ne? Evlensek mi?

Sude-Sedef çekişmesi nereden çıktı yau birden bire? Baba ölünce mal kavgasına düşen gelin-görümce misali, anında saflar belirlendi. Komik ve sırf olay olsun diye çıkmış gibi ama çok yürünür oradan tabi. Ver anlamsız şirket çekişmesini oooh! Turunç Nadir var bir de tabi, yırtık dondan çıkar gibi her yerde maşallah. Bir de Kitchenette’te favori masama oturmuşlar Sude’yle, Sedefçim’e planlar mlanlar kuruyorlar. Kurdurtmam! Ayrıca 10 metre çapına giren her kadına, evli evsiz demeden, odunumsu romantik rayihada yazılan mıymıntı Faruk’un tekrardan Sude’yi radara almasına diyecek laf bulamıyorum. Allahtan tırsak herifin tekisin Faruk yoksa neler olurdu, piyy. Beren’in de aklını aldınız, 5 seneye kalmaz şu kız hepinizi ipe dizecek inşallah.

Medcezir.43.16

Selim hangi kanalları izliyorsun acaba? ;)

Selim’in Deniz’e şu bakışı ne alaka allasen? Ayrıca Kimse Bilmez’in hangi klibini yayınlıyorsunuz, Deniz’in yanındaki o Etiler barı kılıklı popstar olamamış zırtapozun klibi mi yani o şimdi? Bi silkelenin kendinize gelin! Ama neyse, böylece acar gazeteci Deniz de sosyal medyayla tanışmış oldu. Welcome to 2014 honey. xoxo, Gossip Girl.

Medcezir.43.17

Selim ve Mert için ne desem bilemiyorum, ikisi de haklı. Baş etmesi zor bir durumla aslında gayet de baş ediyorlar. Yaz tatili, denizlere açılmak, kakara kikiri vs. Mert’in babasına kızmaya hakkı var mı, tartışılır. Ama sitemi de anlaşılır. Selim’in Deniz’le yakınlaşması aslında “hayatıma devam etmeliyim!” tadında bir harekat sonucu olmadı, kendiliğinden oldu -biraz da çabuk oldu. Ama geri kalan zamanlarda da, deli gibi aşık olduğu, kaç yıllık eşi, birbirlerini bir gün görmeyince özleyen bir çiftin geride kalan kişisi olarak kendini çok parçaladığını da görmüyoruz Selim’in. Antidepresanları dayıyorsa bilemeyeceğim de Ender sanki yıllar önce ölmüş gibi bir halet-i ruhiye içinde. Olmaz. Keza Mert de öyle. Bilemiyorum, sürekli Ender’i hatırlayıp karamsar bir hava içinde devam eden bir dizi izlemek istemezdim heralde ama bu da garip geliyor bana. Ama nihayet baba-oğul açıkça konuşmalarına sevindim.

Bebişim, acılar seni de olgunlaştırdı.

Bebişim, acılar seni de olgunlaştırdı.

Konuşun abi, herkes birbirinden bir şeyler saklıyor, şaka gibi. Sedef’in de dediği gibi, “Konuşmamak, biriktirmek… Nasıl sonsuza kadar ayırıyor insanları, görüyorsun değil mi?” Güya asosyal nerd diyip beğenmiyorlar ama Mert hepsinden daha iyi iletişim kurmaya çalışıyor. Geçen yıl babaannem vefat ettikten sonra ben de bu sorgulamalara girmiştim; çok aptalız değil mi aslında, ancak böyle bir darbe alınca sorguluyoruz insanlarla ilişkilerimizi. Ölüm çok acaip, hayat çok acaip. Bazen dönülmeyecek noktalar oluyor, sonrasındaki vicdan azabı, söylenmeyen şeyler, insanın nasıl burnunu sızlatıyor… Ayrıca Mert, Ender’in günah çıkarma notunu bulunca, bilgisayarı elinden almaya çalışan Yaman, sen ne ayak ya? Bebeğin elinden oyuncak alıyor sanki, uyuz. Uyuzsun Yaman, her geçen dakika sana daha da uyuz oluyorum.

Şu tip nedir allasen, sen de ister misin tatlı çocuk der gibi!

Şu tip nedir allasen, sen de ister misin tatlı çocuk der gibi!

Ve son olarak dünyanın en ucuz numarasıyla Yaman’ı delirten Orkun… İkiniz de Mira’yı bırakın, birbirinizle sevgili olun. Valla bak. Iyh.

yamira1

Ayrıca, Mira sana her limanda 327 kız götürdüğün için allah seni kahretsin dememişti, değil mi algısına tükürdüğümün ataerkil Yaman’ı?

 

Öperim,

Merve

 • guest

  komik olmaya yeltenen fakat sadece zavalli bir yazi olmus..bari elestiri yapiyorum diye yazma.tek tarafli yazilar elestiriye girmez , bil istedim.senin yaptigin sey bildigin fan yorumu. simdi hayranlarinin sana yazacagi ovmelere birakiyorum , pisti, azicik egonu mutlu etsinler, guzel yazdigini dusunmeye devam edersin.

  • Born4Kaos

   Eyvallah canım, muck ;)

 • Elif Fındık

  Ahahahahayyy Orkun saç rengi capsine ÖL DÜM ssdkdkjddldklz :D ellerine sağlık bebisim yine harika yazmışsın ama yaqusuqlucocuk34 nikli Yaman’ıma laf soylettirmem anca ben söylerim ona laf ahahah :D

  • Born4Kaos

   Hahahah Yaman da kendine gelsin canım, biz onun iyiliği için söylüyoruz :D Bak noldu şimdi, Orkun’a kaptırdı kızı… Kendi kendine gitar çalıp hayal kuruyor sonra, yazık değil mi :(

   Sağol tatlım

 • Cansu

  Azıcık egonu mutlu edelim mi tatlı kıs?;)

  Bölümün ilk sahnelerinden ben de az keyif almadım ha. Yaman motorun üstünde hararet yapmış su kaynatırken pis pis güldüm itiraf ediyorum.Öküz Paşalığına doğru hızla yol alırken bir miktar o da çeksin işte bağa ne!!

  Elif içimi çok bayıyor yahu, ses tonu filan epey uyuz ediyor beni “abicim”!

  “Mira ben sıçtım tüyü nereye dikeyim?” :))))))))))))))))))) Bu capse öldüm!!

  Mert neden evlilik biraz anlatsana? Mogadişu’ya vize sadece evliyken çıkar diye dimiiii? Seni çakal seni…;)Tabi bütün yaz Yaman işi pişirdi, sen teknede “Hani bana hani bana?” diye kaldın, sen de haklısın. Ama niyetini bu kadar belli etmeseydin keşke be yavrum. “Aileler zaten harçlığımızı veriyor, ekmek elden su gölden yaşamaya devam ederiz. Eh Altınkoy’dan da bir ev kiralarız, mis gibi yaşarız.” dedin ve çok açık verdin. Hayatınızda aynı evde yaşamak dışında hiçbir değişiklik olmayacağına göre tek derdin Mogadişu mu annem?

  Kenan’ı severiz, sayarız tamam da perdeyi anasına taktırması hiç olmamış hiç! Halbuki 1.70 üzeri olan tüm Türk erkeklerinin birinci vazifesi yüksek dolaptan tencere tava indirmekse, ikinci vazifesi de perde asmaktır. Eyy Türk genci, muhtaç olduğun kudret kazık kadar boyunda mevcuttur!!:P

  Sude ne ara Nadir’den akıl alacak alıklığa ve çaresizliğe düştü ben anlamadım. Bu kadın daha geçen sene Faruk’un batırdığı işleri toparlamak için şirkete girip de ortalığı cadı kazanına çevirmemiş miydi? Şimdi nereden çıktı “Ay ne yapacağımı bilmiyorum, haklıymışsınız Nadir Bey bunlar benim ayağımı kaydırmak istiyor, yardım edin…:(” hali?? Halbuki Sedef ile teke tek kapışsalar, göğüs göğüse vuruşsalar daha etkili ve zevkli olur.

  Orkun’un göğsündeki dövme nedir yahu barkod mu? Yaman’ın tavrı da tam sözlüklerde ikiyüzlülük kavramı karşısına açıklama olarak yazılacak cinsten. Yaman ve Mira ayrı mı? Ayrı. Yaman yaz boyu istediği kızla istediği türden yakınlıkları yaşadı mı? Yaşadı. Peki şimdi Mira’nın yaşamasına(böyle bir şey olmadı ama tabi o oldu sanıyor) kızmaya hakkı var mı? Yok. Nokta, bitti…

  Bu arada sen yaptığını bilimsel bir makale olarak sunuyorsun buraya ama bildiğin izleyici yorumu bu yani. Neyse şimdi senden nefret edenlerin sana yazacağı yermelere bırakıyorum çünkü bitti bitti Türkçe bitti. :D

  • Born4Kaos

   Ahahahhahahsdhfgh ama ben bu makaleyi hakemli dergiye gönderecektiiiim!! Neyse en azından Türkçe yazabilmişim, bir dahakine de onu düşünürüz :D

   “Eyy Türk genci, muhtaç olduğun kudret kazık kadar boyunda mevcuttur!” Hahaha işte bu! Utan Kenan!

   Sude ve Nadir konusunu daha güzel özetleyemezdin, harikasın! Nedir bu bitmek bilmeyen Nadir mes’elesi, adeta Necdert oldu çıktı başımıza.

   Yaman’ın verdiği tepki “Sevdiğim kızı göz göre göre kaptırdım” şeklindeyse, ya da “Çünkü ayrılanlar hala sevgili” kabilinden kendini aldatılmış gibi hissediyorsa o zaman anlaşılabilir, ama “Sen nasıl olur da başkasıyla birlikte olursun kaltakk!!” şeklindeyse ikiyüzlülüğünü de alıp gitsin. Fragmanı izlemedim, ne düşündüğünü bilmiyorum o yüzden henüz ama du bakalım, nasılsa göreceğiz birkaç saate.

   Elif tam bir çöm, liseyle üniversite arasındaki o yerden çıkamamış daha. Ayrıca liseyi yeni bitiren kızların öyle tek başlarına tekneyle güneye açılmış olmaları da pek güzelmiş bak. Benim babam bacaklarımı kırardı, hey gidi.

   Yerin beni anam! Ahahhah sağol beybisi; mille baci

 • nazlıcan

  kotu anaokultakmısın sen kızım