Medcezir-ception

Hayallerden hayallere zıplarken benim gibi özde hayalperest bir insana bile baygınlık getiren bir bölüm olmuştu 45. İki haftadır ne izlemeye ne yazmaya zaman bulabildim, şimdi kaldığımız yerden devam. What is YOUR dream?Medcezir45YamanLahavle

Şimdi, öncelikle, evli ve çocuklu bir kadın olan ve vefat eden Ender Serez’in hamileliğinin ne tür bir haber değeri olabilir, üstüne para verilecek kadar? Heyecan katmanın anlamsız yolları, dm’den yürüyüp “Senelerdir neredesin sen hayırsız” diye sitem yapan hasta bakıcı. Bırak allasen ya. Bu vesileyle Sedef’le kanka oldu Deniz, bir buna yaradı.

Medcezir45Mert

Büyük görünmeye çalışırken, bıyıkları yeni terlemiş liseliye dönen Mert the Hanımköy’ün şaşkın şaşkın sırıtışları ve içindeki engel olunamaz entelleşme arzusunu ortaya çıkaran Yaman’ın, soylulaştırılmış bölgede şahıs şirketi sevdası ve elbette ki kemik çerçeveli gözlükleri, dizinin büyük kısmını götürdü zaten. Kaldı ki Yaman’ın hangi tarzı varmış acaba da tasarımlarına yansıtıyormuş?

Medcezir45Mira

Derken bir gün ofisin kapısı açılır ve annesinin kıyafetini giymiş olan Mira içeri girer. Ahahshahsgdhgf Mert’in kuracağı hayal bu kadar tabi, gördüğü malzeme belli ne de olsa. Saçlarını 90’lar filmlerinin zengin ve kötü adamları gibi arkaya yapıştırırak Paris’ten dönen ve Yaman’ın suratına evimizi tasarla diyen Yaman’ın bilinçaltındaki Orkun’a benden 10 puan; hakkaten de Mira’yla Blair-Chuck gibi olmuşlardı, ne yalan söyleyeyim.

Medcezir45Eylül

Ve tabi bu sırada Eylül, Serezler’in ve Kayalar’ın gelini olarak alışveriş yapınca elbette bütün Vakko’yu tek seferde satın alacaktır. Adamlar sıra sıra çıkıyor ayol ahahah tövbee.

Medcezir45Cengiz

Cengiz’in “Tüh bunu da harcayacağız” bakışı her daim yüzünde. Bıyıklardan mı acaba? Ya bu Nadir azalarak da değil birden bire bitsin artık ya! Cengiz’e holdingde, güvenlik falan, bi iş ayarlarlar. Iyh.

Medcezir45Beren

Bebekliğinden beri önce Sude’yi, sonra Altınkoy’un diğer kadınlarını gözlemleyerek büyüyen Material Girl görünümlü Beren’in, artık öğrendiklerini hizmete dökme amacıyla Yaman’ı kıstırması güzel olmuş. Kendisi başlarda pek hazzetmezdi Yaman’dan malum, ama bir anda da saf değiştirmedi elbette; zamana yayılan güzel bir alışma süreci oldu Beren’de, şimdi de ablasının aşk hayatını güzelce toplayabilir. Tabi Yaman, Mira’ya özel olarak ayırdığı öküzlüğünü Beren’e de doğrultmadığı müddetçe.

Medcezir45Yamanbebek

Ama Beren’in zembereğini boşalttığı saat, Yaman’ın kırılma noktasını söylemesine sebep oldu. Tam en azından anlarlar birbirlerini derken, yine en sondaki lafı en önce söylemeyi başararak takdirimi kazandılar. Aferin, aferin, aynen devam. “Olaylı bi şekilde dağıldılar.” Bir de Beren’e patladı Mira, Yaman’a baka baka o da atarlı ergene dönmeye başladı.

Medcezir45YamanŞort

Yalnız Mira’nın benim gözümde haklılığını çizen bir nokta var ki, o da tedavisini gizlemiş olması. İfrit oluyorum bunu yapanlara; “Hastayım, kimse bilmesin!”, “Tedavi oluyorum, kimseye söylemeyin!”, “Ölüyorum, kimse bilmesin!” Siktir git öl lan. Sevdiğin, değer verdiğin insanların senin yanında olmaya hakkı var ama bu fırsatı bile vermiyorsun kimseye. “Bencillik çok güzel, siz de gelsenize.” Gerçi gitmeden önce Yaman Mira’yı öyle kötü bozdu ki, bana acımasını istemiyorum tavrına girmesine çok kızamıyorum ama ya bunu gerçek hayatta yapanlar? Bahaneniz yok.

Medcezir45Miraergen

Aaa Mira hiç yakışıyor mu senin gibi bir hanımefendiye kapı çarpmak?

Medcezir45YamanElif

Duvara atınca tam tersi yöne hızla giden zıplayan toplar gibi, Mira’yla kavga edince soluğu Elif’e “çıkma teklifi” etmede alan Yaman. Ben sana ne diyeyim ki! Orkun’la aynı şeyi düşünmüş, aynı yalan ilişki planını kurmuş olmanız sana kendini iyi hissettirir umarım. Hoşlanıyormuş, bak sen! Sana daha çok şey derdim de, bütün hafta tekmil kızlar saydırmıştır zaten; ben de kendimi yoramayacağım tekrar. Elif ne ya?! Mira sana az bile yapmış çiçek göndererek. Neyse, özetle Mert’le Eylül’ün çocuk oyunu Yaman’a acı patladı. Yuvarlak hesap son 10 bölümdür yaptıklarının faturası oldu.

Medcezir45Saçlar

Sedef, Mira ve Gamze’nin saçlarına gelen bu Indian esintisine bayıldığımı, bir örgü sevdalısı olarak belirtmek isterim yeri gelmişken. Uğraşmaya vaktim yok, yoksa ben her gün ayrı bir örgü yapıp çıkmaz mıydım saçıma ah ulan! I need a personal hair styler at my disposal diyerek nadir prenses triplerimden birini de atıp hüzünle uzaklaşayım. Bu arada kuaför, kızlara örgü çalışırken Orkun’a da Bon Jovi modelini uygun görmüş galiba ahahhaahahah perma bu yılın modası mı genşler?

Medcezir45Asımhınzır

Faruk… İnsan bir kere kurtulduğu borsa sektörüne bir daha geri döner mi, ayık kafayla yapar mı bunu? Yemin ediyorum ölesiye sıkıcısın, çizgili açık kahverengi takım elbise giyecek adamsın. Bir de Sedef’le çılgınlık yapmalara, eğlence sektörüne girmeye falan kalkışıyorsun. İnsanın içinde yoksa olmuyor demek ki şekerim. Bu arada Sedef’e de yeni bir heyecan pıliiz, kendini yogaya verdi,  çivili yatak üstünde oturmaya Tibet’e gidecek yakında :(

Medcezir45AsımŞekip

Yoga demişken, küçük büyük herkeste nedir bu yoga merakı ayol? Yaman’la skype yaparken yoga yapan Elif’ten bahsediyorum! Kızım acaip misin, “Çok esneğim bebeğim ;))” mi diyorsun, nedir derdin? İki dakika sonra devam etmek yerine adamın önünde bacağını kafana çıkarıyorsun? Şimdiki nesil de bir enteresan yaniiğ. Hoşlandığımız çocukla görüntülü konuşurken saç-baş, makyaj yapardık biz!

Medcezir45SudeSass

Asım Şekip Kaya’nın yüzündeki o “Bir canavar yarattım!” ifadesi nelere hikmet olacak bakalım. Sude Nadir’den akıl almaya başladı başlayalı, 12 yaşında kız çocuğu gibi davranıyor, noluyor kuzum sana? Kendine gel pls.

eYLÜL

İki kişilik yalnızlık, azalıyorsun, eksiltiyorsun derken Mira çok Murathan Mungan okumuş sanki son günlerde. “Benim senden, senin benden habersiz alıp verdiklerini kim bilebilir ikimizden başka?” diyorsan kağıttan uçak yap, Yaman’ın camından içeri at canım ;)

Medcezir45SelimMert

Selim’le Mert’in evlilik konuşması, pijama toplantısı… Çok iyiydi. Aynı şekilde Gamze’nin Eylül’e söyledikleri de. Ne evliliği ulan mal mısınız?! şeklindeki serzenişlerimiz kadar olmasa da iyi düşünmeyi öğütleyerek ama engel olmaya da çalışmadan, güzel idare ettiler. Sahi, Altınkoylu anne-babalar ne kadar Evropai öyle, kimse kimsenin hayatına müdahale etmiyor, bireyselliğine saygı duyuyor. Aaah ah!

Medcezir45uçtukuşum

Allah aşkına, şu sahnede aklına Ah Nerede Vah Nerede’nin o meşhur sahnesi gelmeyen var mı!! Uçtu kuşuuum ahahhahaha

Medcezir45Mert

“Ama çogzel olmaz mıydııııı <3<3<3”

“Benimle ikimizin de hazır olduğu bir zamanda evlenir misin?” Seni yerim Mert. Peki evlenmekten -o an için- vazgeçmişken, nikah memuru niye geldi, niye aslında biz evleniyoruz diyorsunuz, kafayı mı yediniz evladım?

Medcezir45YamanKenan

Son söz olarak Yaman’dan paraphrase yapıyorum, kendisinin nadir feylesof anlarından birinde çıkardığı şu güzel cümle benim de ısrarla takip ettiğim fikirdir: “Bazen her şeyi doğal akışına bırakmak, insanın hayatındaki en doğru karardır.” Özetlersek, boş geeç, akışına bırak!

 

Öperim,

Merve