Ali Veli, Medcezir Kırkdokuz Elli

“Pişman olan bir adam kendini nasıl affetirmelidir?” sorusunun cevabını aradığımız bu bölümde, pek bir olay olmasa da, Altınkoy Gençliği yine kendine eğlence çıkarmasını bildi. Haftalık tek doz Medcezir geyiği için, lütfen şöyle buyurun.

Öpüştüklerini gören olmadıktan sonra, çiftlerin barışmasının ne anlamı var, değil mi? :) Mira ve Yaman’ın tutku dolu öpücüğüne şahit olan Orkun, sürekli gizli gizli bir şeylere şahit ve kulak misafiri olmakta bu aralar.

Medcezir50-OrkunçMedcezir50-Orkunmerdiven

Uşak gibi adeta, her yerden çıkıveriyor. O değil de Orkun’un bu birden gelişen büyük Mira aşkı hala enteresan değil mi?

Medcezir50-YaMira

Öküzlüğün dibine vurduktan sonra bu kez de tatlışlığın, sevimliliğin zirvesine çıkan bir Yaman izliyoruz iki bölümdür. Yani böyle ıslak köpek bakışıyla kafayı yandan uzatan, şarkı söyleyen, yol vermeyen Yaman’a karşı Mira ne yapsın, ha ne yapsın :D Vallahi özlemişim, neydi o son üç yüzyılın bütün trajedilerini yaşamış gibi dram tripleri? Hah şöyle Yaman Koper!

Medcezir50-karşılama

Asım Şekip Kaya serbest kaldı diye, tezahürat yapan öğrenciler ahahah çok iyi ya :D Çok hoşuma gitti. Ne de olsa adam okulun sahibi, eğitim neferi :D

Medcezir50-bakıslar

Asım Şekip Kaya’nın Turunç Nadir’e hisseleri çat diye vermiş olması bir tarafa, “La bu adam niye yırtık dondan fırlar gibi her yerden çıkıyor?” diyerek şüphelenmemesi de bir acaip. Narkozu fazla mı kaçırdılar acaba, koskoca iş adamı sağduyusunu yitirdi yahu gözümüzün önünde! Bu gidişle Sedef ve Selim, kendi şirketinin yönetim kurulundan, Steve Jobs misali atacaklar Bay Aşk’ı.

Medcezir50-Turunç

Amman gözümüze dikkat.

Hem ayrıca, çok değil birkaç ay önce kendini hatırlatmak için alevli meyve tabağı gönderir gibi millete kiloyla turunçgil gönderen tıynette biriydi bu Turunç Nadir, ne zaman bu stratejik derinliğe kavuştu, ne zaman karda yürüyüp izini belli etmeyen bir adam oldu, bir de sosyeteye karıştı yau?

Aile şemsiyesi, bir örnek.

Aile şemsiyesi, bir örnek.

İnsanın istemediği turunç burnunun dibinde bitiyor hakikaten de. Şaşılacak şey. Babyface Cengiz de Leyla yüzünden sırtından hançerleyecek onu diyordum ama geçen bölüm süpermarket çıkışında gayet yüzünde güller açarak “Nadir Bey de bu performansından memnun olacak” dediğine göre, onda da iş yok demek. Peh. Olan hem genç hem yakışıklı hem de zengin Doruk’u kaçıran Leyla’ya oldu :((

Medcezir50-KenSude

Kenan’ın yine kendini haklı çıkarmaya çalışması, dahası Nevin’in de “Benim yüzümden mecbur kaldı” demesi kadar malca bir şey yok. Allahtan Yaman da benim gibi düşünüyor. Pisliğe bulaşmasaydı Kenan, Nevin’i durup dururken mi kaçırdılar, allah allah!

Yettiniz da!

Yettiniz da!

Ayrıca ne pisliğine bulaştı ya, cidden 30 bin lira borcu kime taktı, nerede yedi bu adam? Bir de tekrar Nadir’i Serezler’in üzerine saldı. Yeminle kurtulamıyor Yaman, kaçtıkça ayağına dolanıyorlar.

Medcezir50-kızlar

Yakışıklı adam görünce yanındaki kızı süzen kıskanç kızlar, kızlarımız… Kafedeki kızların Yaman’ a bakışları beni benden aldı. Bu arada Beren-Yaman ortaklığını çok sevdim. Mis gibi de oldu, çok güzel iyi de oldu. Yalnız kendisi de oğlanlarla fingirdeyip bir sürü teenage drama yaşayacak; Dilara’nın eski sevgilisiyle çıkıp, Dilara’nın kız grubuyla laf kavgasına girecek; eski sevgilisi, Su’yun Facebook’taki fotoğrafını beğendi diye tenefüste Su’yu tehdit edecek yaşta Beren, ablasının sevgilisine ihtiyacı yok ayol. Lütfen Beren’in kalibresine uygun ortamını yaratalım :D

Medcezir50-Etkinlik

Bu kadar corny bir etkinlik için bu kadar heyecanlanan Altınkoy Gençliği gözümden düştü, düşecek. Bu nedir olm?

Medcezir50-sacorgu

Elif’in de Mira gibi örgülü saç modellerine başlaması = okulun cool kızının senenin trendlerini belirlemesi; yes canım, aynen devam. Erkeklerde ise saç trendinin “Yaman Saçı” olması beni üzmedi değil. Orkuncum, why ya?

Medcezir50-miraoje

Trend demişken, Mira’nın iki arada bir derede ojelerini değiştirmesine hayran oldum. Rahmetli Ender de böyleydi, ev ahalisi olaylar peşinde koştururken saçını maşa yapardı gece yarısı, Miracım da onun gibi tam bir diva!

Medcezir50-MiracepFakat cep telefonunu arka cebine koymayı sana yakıştıramadım bebişim. O cebe cüzdan koyan erkekten, telefon koyan kızdan hayır gelmez annem. Bir anlık dalgınlığına veriyorum, bir daha olmasın.

Medcezir50-Mira1

Murat’ın borç harçla evlilik teklifi işine girme hikayesinden BAĞA NE? Ayh. Elif ona 500 lira girişli dans davetini gösterince ayrı dünyaların insanı olduklarını anlayıp kendini yine en yakın yükseltiden atmaya kalkmaz inşallah diyordum ama bunu da fırsata dönüştürmeyi bildi romantik salatalık. Elif de Mardinli’ymiş bu arada, Murat da mı oradan? Mardin’li Nişantaşı çocukları, canlarım :)

Medcezir50-Yamirayolculuk

Nevin ve çocuk bakmak! Ay ne münasebet, Gamzecim, bebeğim, iyi ki bu konuda ister istemez taraflı olan Mira’yı dinlemedin. Mira’da “Nevin’i severiz, Yaman’dan ötürü” durumu var ama yok annem, bakamaz o kadın bebek falan. Zaten Yaman tamamen bir mucize eseri bu haline geldi, onu komşu teyzeler falan büyüttü. O yüzden Yaman’ı referans almamak lazım, ki mantığın sesi olarak Gamze ve Eylül de onu referans almadılar. Bu vesileyle de varla yok arası baba Barış’ın ilk kez herhangi bir duruma tepki koyduğunu gördük.

Medcezir50-Suzi

Deniz’i pis pis süzen Suzan’ı da gecenin kadını ilan ediyorum bu arada :D

Medcezir50-Mertdans1Medcezir50-Mertdans2

 

 

 

 

 

 

Medcezir50-Mertdans3Medcezir50-Mertdans4

 

 

 

 

 

 

Uzay challenge’ı ile her hafta yeni bir level atlamak zorunda kalan Mert’in, kendini samba-rumba-cha cha cha salonlarında bulması güzel oldu. Ayrıca IronMan sweatshirt’ünü de çok sevdiğimi belirtir, geçen sezondan kalan oyun oynama davetimi tekrar hatırlatırım Mertcim. Tabi bir tarafta Eylül, bir tarafta Tuğçe varken zor ama…

Medcezir50-YamandansDans derslerine elbette ki yalnız gitmeyen Mert; bir Laurel’le Hardy, bir Edi’yle Büdü, efendime söyleyeyim, bir Robinson’la Cuma gibi yapışık hale geldikleri Yaman’ı da sürükledi tabi. Yalnız o dansçı abla neydi öyle ahsgdhasdg yok böyle bir ortam. Dans öğrenmeye mi geldik yoksa ne? Fakat çok iyi öğretiyor olmalılar ki, iki günde Mert içindeki Tolgahan’ı dışarı çıkardı, Yaman da Viyana Balesi’nden gelmiş gibi vals yapmaya başladı. Dans türleri konusunda kafamız biraz karışık ama olsun, önemli olan ritme uymak ;)

Medcezir50-Uzay

Dans gecesi epey bi tırto ve zorlama olmuş, o ayrı da, prodüksiyon kalitesi de yerlerdeydi yahu. Sesler bir saçma olmuş, sanki Eylül, Mert sessiz filme yanımızda dublaj yapmışlar gibi falan, Elif-Murat olayı bir anda bir bi şeyler, arada makaslanmış mı ne, bir baktık yüzük çıkıyor, bir baktık yüzük parmakta. İki hafta önce Azer Bülbül’den arabesk nağmeleri okuyan genç bugün sosyetik dans gecesinde kızı havaya atıp tutuyor. Noluyor yahu?

Medcezir50-Miradondu

O değil de Yaman bu kadar organizasyonu nasıl yaptı yahu? Vay anasını. Gerçi kilit isim = BEREN. Beren olmasa hiçbir şey yapamazdın Yaman. Üstelik o kadar hazırlığı süslemeyi yaparken bir de Halk Eğitim’e gidip annesine eğitim de ayarlamış. Işınlanma yeteneğinizi kime borçlusunuz sayın Koper? Ya hadi her şeyi geçtim, Beren’in mesajını okuyunca Mira’nın senin peşinden kaleye geleceğini nasıl tahmin ettin lan? :D

Medcezir50-YamannotMedcezir50-Yamiradans

 

 

 

 

 

Ve yine bir Pervane gerçeğiyle yüzyüzeyiz sayın seyirciler. Hayır, çok severiz, güzel şarkıdır. Hem Özdemir Erdoğan, hem Zuhal Olcay versiyonu iyidir. Ama işte, Türk müziğinin dans müzikleri konusundaki fakirliğinden midir nedir, bütün romantik dans etmeli sahnelerde ya bu şarkı ya da İkinci Bahar duymaktan öğğ geldi, bık geldi arkadaşım. Müzisyenleri bu açığı kapatmaya davet ediyorum!

Medcezir50-Orkuncool

Eveeeet. Barda yalnız takılan öfkeli ve cool genç Orkun’un vakıf olduğu sır bakalım Yaman’ın neresinde patlayacak, 51. Bölümde görürüz heralde.

Yerler!

Yerler!

Öperim,

Merve

 • Elif Fındık

  Yaa tabiki en çok Sedef gifini beğendim <3 Hakkaten ama yerler ^.^

  • Born4Kaos

   ^_^ Sağol canım. Çok tatlış Sedefçim yaa!

 • Cansu

  Usta bana oradan iki kilo Yaman tartsana, en romantik olanından!! İşte Yaman bu ya, böyle sevimli, böyle ciciş bi adam… Ekranlarda görmek istediğimiz hareketleri sergiliyor son birkaç bölümdür ve bu yüzden dizi daha da keyifli hale geliyor. Bu kez sondan başlayacağım ama en güzel sahnenin hakkını bir an önce vermeliyim, bir haftadır bu anı bekliyordum.:P Yaman’ın sürpriz dans organizasyonu görsel açıdan muhteşem, mekan ossun, masa ossun, tavırları ossun… Beren eli değdiği belliydi. 10 üzerinden 7 veriyorum kendisine. “Yaa ama hocam!” diye itiraz etmeden de puanını neden kırdığımı açıklıyorum. Olm mal mısın o buz gibi mekanda sürpriz mi yapılır lan? Kızın üstünde tül perdeden hallice elbise var donar tabi götü. İleride Mira’nın çocuğu olmazsa bil ki bu gecenin hatırasıdır. Annelerimiz hep öğütler bize “Aman yavrum üşütme çocuğun mocuğun olmaz.” diye de sen erkek olduğundan mütevellit hiç duymadın galiba bunu. -.- Neyse öteki 2 puanı da şarkı seçiminden kırıyorum. Baydınız yemin ediyorum baydınız şu şarkıdan. Evet müzisyenlerimiz ayrılığı, aşk acısını anlatan şarkılar yazmayı pek seviyor ama nadir de olsa yaşanan güzellikleri, aşkın hoşluğunu anlatan parçalarımız da var. Sadece biraz araştırmak gerekiyor. Ama kolaya mı kaçıyorlar artık nedir mutlu bir dans sahnesi yazılacağı zaman hemen dayıyorlar “Pervaneler”i. Telif hakkı sahibi iyi para kaldırdı sayenizde.;)) Neyse bir de bölüm sonunda ekranın kararması ama o ampullerin ışığının 3 saniye daha devam etmesi, o siyahlığın içindeki beyaz ışıklar bana Harry Potter’daki esrar dairesini hatırlattı, belirtmeden geçmeyeyim. Bir de dans kursundaki ablanın Yaman’ı soymasına caps yapmışsın da Yaman’ın mekanda Mira’nın ceketini çıkarışına neden yapmadın bebek? Orada Mira’nın dizlerinin bağı çözüldü resmen, içi gitti. Gerçeğinde düşüp bayılmasa bari heyecandan.;))

  Bu bölüm fragmanından anlaşılan Turunç’u Cengiz bitirecek eninde sonunda, o yüzden umudunu bu kadar çabuk kesme Cengiz’den. Veya kes ya amaan bana ne, babamın oğlu mu Cengiz? Gün gelip de Leyla’ya üzüleceğim hiç aklıma gelmezdi yalnız. Gerçi ben başından beri çok gıcık değildim Leyla’ya da ama şimdi bayağı bayağı acıyorum kendisine. İnşallah Turunç Hakk’ın rahmetine kavuşur tez vakitte de Leyla da paralarına konar. Boşanıp da Ayşe yellozunu sevindirmesin gene.

  Hadi Mira iki arada bir derede de olsa ojelerini değiştirebiliyor da ben dizilerde bir de zor durumdayken ne bileyim birileri kaçırılmışken, cenazeleri filan varken renkli renkli ojeleri muntazam olanlara uyuzum. Tamam bizim gibi üç kuruşluk flormar kullanmıyorlar, hemen uçları açılmıyor olabilir de yine de onca derdin arasında 2-3 gün o ojeler çıkmadan nasıl durur? Üzgün olan ojesini hemen beyaz yapsın demiyorum da hiç değilse azıcık yolunmuş filan olsun, sinirimi bozuyorlar. İleride sanat yönetmeni olursam ilk buna müdahale edeceğim.

  Bölüm başındaki tutkulu öpüşmelerinden sonra bir diğer sevdiğim Yaman-Mira sahnesi de şu nar yedirme mevzusuydu. Allaam Yaman orada nası tatlı nası tatlıydı dimi? ^.^ Bir de üstüne kaşıkta kalanları kendisinin yemesi… Üç bölüm öncesine kadar bu çocuğu gömdüğüme inanamıyorum hala.:)

  Nevin’i bakıcı olarak işe almamak çok mantılı bir hareketti, bu konular duygusal davranmaya gelmez. Üstelik Gamze illa ki dadı adayında pedagojik formasyon arar yani,çok normal değil mi? O aramasa bile ben arardım, kulağa çok hoş geliyor.:P

  Denizedeuyuzum.net!!

  Bakalım akşam bizi nasıl bir bölüm bekliyor, Roma’ya selamlar…

  • Born4Kaos

   Hahahahah yaa muhteşem yorum olmuş Cansu! Resmen tamamlamışsın beni, bir elmanın yarısı gibi miyiz acabaa, hıı ;))

   Süpermarkette satılan Yaman capsi favorilerimdendi, gözden kaçırmadığına sevindim. Yaman ve Mira-özel dans-romantik çok hoş olmuş cidden, çünkü ikisi de çok güzeller! O günden beri aynaya bakmıyorum, bu kadar güzellik nedir arkadaş! Mekan seçimi de içeriden güzel olsa da, oraya bir UFO koymadığından eminim, tülden ibaret elbisesiyle Mira’nın zatürreye yürümesini hızlandırdı sağolsun. Yaman’ın Mira’nın ceketini çıkarma sahnesi elbette gözümden kaçmadı bebeğim. Yalnız Mira’nın bakışı daha ziyade “Lan donucam bi de ceketimi çıkarma bariiii :'( ” gibi geldi bana, hı :p

   Leyla’ya ben baştan beri gıcıktım, şimdi de üzülür gibiyim, ama tamamen baskı altında bir kadın görmeye dayanamamam yüzünden. Nadir’e de tez elden sürünmeler diliyorum ^_^

   İleride sanat yönetmeni olma fikrin mi var? :D Ojelerden başla tamam, ama saçlara da dikkat et. O saçlar bir toplu, bir maşalı olmasın eheh

   Nar yedirme sahnesinde ikisi de çok tatlıydı ahhah Mira’nın ağzı dolu halde mırıldanması, Yaman’ın kaşığı yalaması… Gif’i de var da yer kalmamıştı, aşağıya ekledim :D

   Deniz’e de uyuzum, Nevin’e de. İyi yaptı Gamze, tam bir doğuştan asilmiş o da!

   Not: Ahahhahhahahhah

   Roma’dan öpücükler :*

   • Cansu

    Bir elmanın yarısı biri sensin biri ben… ^.^

    Bu sezon zaten Mira ayrı bir güzelleşti, kıyafetler ossun, saçı başı ossun. İnsanın bi elidorla bu hale geldiğine inanası gelmiyor yani.:P

    Tam da tahmin ettiğim gibi Cengiz sapladı bıçağğı Nadir’e ve Leyla’yı kurtardı. Artık gün Leyla’nın Baktıroğlu paralarını yeme günüdür. Cengiz’le de sınırlı kalmaz herhalde Burak’a filan takılır. Neticede o da bir Altınkoy’lu artık.;)

    Valla öyle bir fikrim yok şekerim ben daha çok başrollükle ilgileniyorum.:P Ama ben bir sete girersem de maşayı kesin yasaklarım bak. 1500’lerde geçen dizide de, 1960’larda da, 2014’te de devamlı bir maşa modası. Kuaförlerin kolayına mı geliyor nedir anlamadım ama yani 10 yıl önce ne yapıyorlardı acaba bunlar? Neredeyse maşaya tapacaklar, öyle bir sevgi, öyle bir hayranlık… Bence maşa işini Bihter’den sonra bırakmalılardı. -.-