Kurt Seyit ve Şura’nın Arasına Savaş Girdi

KSvŞ’nın ikinci bölümünü didiklemeye devam ediyorum.

İlk yazı için buyurun buradan yakın –> Türk İzleyicilerin Dizi Süreleriyle İmtihanı

Gençlerin önünü açmak lazım.

Tatia hanımefendiyle Celil’in bakışlarıynan birbirlerini yemelerini adeta muzip kayınpeder rolünde bir Hulusi Kentmen gibi yukarıdan, merdivenlerin başından izleyen Seyit; amacın ne anlamadım, düğünlerini Öz Karamazov Kardeşler Düğün Sarayı’da sen mi yapacaksın?

 seyiticlik

Şura o pazarımsı yerdeyken ne oldu anlayan varsa bana da anlatsın bir zahmet. Bir anda peydah olan eli sopalıların amaçları ve ulaştıkları sonuç neydi? Lanet olsun sebebi neydi kie?! Bu arada Şura ve Seyit’in konserden kaçıp Petro’ya feyk atmaları da pek hoş oldu, aferin devam yavrularım.

Petrohainler

Şura’nın gözü açılmamışlığının cefasını bir kez daha çekiyoruz. Öptü öptü, koydu trene Seyit’i! İnsan bir şey yapar ya gitme der, saçını düğmesine dolaştırır, tren kaçana kadar da çözmez, ne bileyim çizmelerini alır kaçar, olmadı bi bayılma numarası çeker… Çok safsın Şuruçka be, gönderdin dağ gibi oğlanı cepheye :(

O senin tokanı aldı, sen de düğmesini koparsaydın ya Şura, hatıra niyetine :D

O senin tokanı aldı, sen de düğmesini koparsaydın ya Şura, hatıra niyetine :D

Tam Şura’nın teyzesi ne güzel ince ince laf sokuyor diyordum ki, “Bir lafa bakarım laf mı diye…” tribi attı Barones Lola’ya. Ahahgahsgdhshdjgfash acaba kadın Rusça asil bir laf söyledi de Türkçe’ye çevirince mi kezbanca oldu :/ Neyse bir sonraki baloda “Suskunluğum asaletimdendir!!1!1” lafıyla performansının devamını bekliyorum Nadia’cım, mucks.

Suskunluğum asaletimdendir hahayt

 

Gelelim background’da devam eden, şimdilik için için yanan devrim ateşine. Demek Petro “isyancılara” para veriyormuş? Ahah kendini garantiye almak tam da ondan beklenecek bir hareket. Ah Seyit, doğrucu Davutluğun tutup da zorla ordudan istifa ettirmeseydin Petro’yu bunlar hiç olmayacaktı belki de. Ama işte kelebek etkisi, öğreneceksin hep bunları. Yoldaş Petro ahahsdg ya neyse bir şey demiyorum.

yedikizicaps

Pekii Mişa’nın olayı ne, kgb mi? Gizli kapaklı buluşmalar falan, neyse du bakalım çıkar nasılsa. Ya bu arada Seyit’in kocaman cep saati ağacın dalına nasıl takıldı hele bi deyin bana? Ağaçların yakınına bile gitmedi ki? Bu arada o “efsane” düşüş sahnesi, o havada yay çizerek uçurumdan atlama beni fena güldürdü, sahneye girip de üzülemedim Seyit oğlana. Sanki çizgi film gibi, güneşin önünden atlarken birden kucağına acme örsü gelmişçesine freefall düştü adam. Değişik.

Ayh buranın da havası bozdu...

Ayh buranın da havası bozdu…

Ve yaprak dökümü başladı. Vladimir gitti :( Bundan sonra hiçbir şey eski mutlu, tasasız, eğlenceli günlerdeki gibi olmayacak.

Arqadaşlarla ortamlara akarqen ;)

Arqadaşlarla ortamlara akarqen ;)

Son olarak, savaş kötüdür, korkunç ve iğrenç bir şeydir. Güzellik yarışmasında dünya barışı isteyen kızlar gibi olacak ama, bütün savaşlar bitse, bir aydınlanma yaşasa insanoğlu, savaşlar hiç olmasa… Allahım sen koru bizi.

Öperim,

Merve

 • Cansu

  Nihayet ikinci kısım da gelmiş… Valla arayı bir daha bu kadar açmayın Merve Hanım, yazılarınızı okumadan bölüm tamamlanmıyor zira.:)) Ayrıca capslerinizi de ailece severek takip ediyoruz.;) Özellikle Petro’lu olanlara ayrıca bir hastayım. “Her yer Petro, her yer caps!!” Ki kendisi beni yanılttı, “miss gibi Borinsky(?!) Ltd. Şti. veliahtıyken Bolşeviklere yardım etmez, tahtının sallanmasına izin vermez” diyordum ama bir anda “Yoldaş Petro” yüzünü görüverdik. İki düzende de yerini sağlama alıyor demek ki, çakalım benim.:)) Firdevs Yöreoğlu’nun büyüdedesi olmasından şüpheleniyorum. Aynı asalet, aynı zeka…

  Son sözüm; Celiiiiil, o düşmanın gözü kör olsun, hala öldüremedi seni! İleri karakol nöbetinde işini bitirirler inşallah.:P

  • Born4Kaos

   Ah efendim çok teşekkür ederim :D Gündem o kadar yoğun ki takip etmekten başka bir şey yapmaya zaman kalmıyor. Capslere gelince, farkında olmadan hepsini Petro’ya yapıyorum, ifadeleri mi çok güzel, çok mu karikatürize karar veremedim :D Firdevs Yöreoğlu’nun büyükdedesi hahahahaha valla her tarafı enfes idare ediyor, mümkün.

   Celil’i hiç sevmiyorum ama Tatia var :(

   • Cansu

    İfadeleri güzel ifadeleri! Tabi bir de kaytan bıyıkları, sinsi bakışları…:)) Ha bunlardan karikatür gibi komikli capsler çıkarmak da senin başarın.;) Yakın zamanda Şura ile nişanı takacak gibi de bir his var içimde ya du bakalım. Şura’nın babası “kızım ölmeden önce mürüvvetini göreyim, Seyit de ölmüş zaten.” diyecekmiş gibi geliyor. O değil de yarın öbür gün bunlar İstanbul’a göçtüğünde ne iş yapacak bu Petro? Bir lokantada bulaşıkçı olarak çalışmaya başlayacak değil ya koskoca Borinsky!

    Ya Tatia’ya ben de üzülüyorum da nasıl olsa eninde sonunda kavuşamayacaklar. Eh, o zamana kadar da ne diye işkence çekelim ki boş yere? Kurtuluşumuz bir Alaman kurşununa bakar.:) Ondan sonra bir Tatia’yı teselli ederiz, meraklanmasın.

    • Born4Kaos

     İfadeleri güzel hakkaten, çok sinsi sinsi bakıyor, her karesinden bir caps çıkar :D Valla adım adım kafesleyecek Şura’yı galiba. Baksana “Seyit ölmüüüş :))” haberini vermek için o karda buzda Rusya’nın yarısını geçmeyi göze almış adam… İstanbul’a geldiklerinde bence kendine sefarette falan bir iş ayarlar Petro, o iş bitiricilik var onda :D

     Kavuşamayacaklar mı? Neden? O komşu çiftliğin Seyit’e burunc kıvıran baldızıyla mı hemhal edecekler Celil’i yoksa?

 • Pozitif Manyak

  Ne güldüm şu yazıyı okurken! :D
  Annemin küçük ağa merakı yüzünden izleyemiyorum ben ama internetten izleyip yetişmeye çalışıyorum.Bu bölümünde daha tamamını oturup izlemedim.Ama o kadar keyifli anlatmışsın ki bu haftasonu bu akşam ki bölümle ikisini üst üste izleyeceğim.Artık senin kurt seyit ve şura köşelerini de kaçırmam! :D

  • Born4Kaos

   Çok teşekkürler yorumun için! :D

   Seni güldürebildiğime sevindim. Bir dizi başka ne işe yarar değil mi :p Peki şimdiye kadar izlediğin kadarıyla beğendiğin yerler neler? Bir sürü eleştiri var diziye karşı biliyorsun… Ya da haftasonuna kadar bekleyeyim yorumunu :D

   Takipte kalın bayanlar ;)