Kurt Seyit ve Şura: Türk İzleyicisinin Dizi Süresiyle İmtihanı

Madem bu hafta maç yüzünden dizinin üçüncü bölümünü izleyemedik, yazamadığım yazıyı yazayım ben de. KSvŞ – 2. bölüm.

İnsan “Hayat nasıl devam ediyor?” diye soruyor mütemadiyen, ama ediyor işte. Geçen hafta salı, çarşamba, perşembe günleri üzüntüden ve sinirden, normalde 10 olan tansiyonum 15’ten aşağı düşmedi. Ancak twitter’dan haber takip edip uyuklayabilecek kadar enerjim vardı. Dizi izlemek de aklıma bile gelmedi tabi ki. KSvŞ’nin ikinci bölümünü dün izleyebildim, biraz yorumlayayım bari. Dalga da geçmezsek nefes alamayacağız yoksa.

gelpetro

İlk olarak, 2 buçuk saat (sayıyla 150 dakika) dizi nedir yau? Ne yapıyonuz siz? Ben de diyorum niye izle izle bitmiyor, bilseydim popcorndur frigodur, kumanya falan alırdım yanıma :( Şaka bir yana cidden yazık, çekene de oynayana da, kaydedilen diske de, izleyene de. Yerli Dizi Yersiz Uzun kampanyası vardı bir ara, ne oldu? Eski dizilere bakıyorum da ne güzel 60 dk, en fazla 70 dk idi. Eski dediysem çok da eski değil, Yabancı Damat mesela, yıl 2005. Konuyu tartıştığım bir arkadaşımın yorumunu aynen alıntılıyorum:

İlk kimin söylediği tarihçilerce saptanamayan ama her duyan oyuncunun “ohaa bu güzel benzetmeymiş, kulağa da havalı geliyor” düsturuyla üstüne atladığı “Her hafta 90 dk’lık bi sinema filmi çekiyoruz!” geyiğini de aştı olay.

Neyse. Kız baloda döndü gitti diye götü başı dağıtan Seyit, valla efsanesin kanka. Demek Seyit efendi Türk kızı tribi yese, tabipler ordusu gelse toplayamayacak.

yaniyorum-born4kaos.com

Ünlü, yakışıklı, çapkın, aşmış, koparmış, süper kahraman, joker Seyit. Ver gazı ablacım! Seyit’in namını yürütmek için herkes seferber olmuş. Bak Seyitov (bu -ov ve -sky ekleri neye göre kime göre ekleniyor kelimelere acaba?), bebeğim, haberin olsun; annengil civar kadınlarının grup toplantılarına gidip kızları ön elemeden geçiriyor senin için, lobi yapıyor çaktırmadan, o baby shower senin, bu baby shower benim gezip fotoğrafını gösteriyor millete. Hayır ben bil diye söylüyorum ;)

dağdasalonda-born4kaos.com

Dövüş Kulübü ’16 – Bu Osman’ın yaş kaçtı? 15 falan olması lazım, bu atarlar giderler anca ergenliğe uygun zira. Ama kavga eden minik Osman’a, babasıyla abisinin “Osman mı o? A valla da Osman. Amaan sittir et gidelim biz…” edasıyla yaklaşmaları şahane :D O değil de, baba Eminov geçen bölüm “3-5 çapulcu, 50 tane askerimi alır ezerim başlarını” minvalli atıp tutuyordu Bolşevikler için, bu bölüm “Rusya’nın geleceğini toz pembe görmek hayalcilik olur :(” diyor. Hayırdır babacım? Bu arada o abide de bir şeyler var, her an “Ezilen halkların yanındayııız!” diyerek yılın çıkış yapan sanatçısı olacakmış gibi duruyor. Hadi bakalım.

fightclubosman

“Saçmalamaaa!” diyen 20. yüzyıl başı insanı ^_^ he ya. Dönem dizilerinde her türlü detaya göz kapatabilirim; çünkü zor, ortamı dekoru şusu busunu yapmak. Ama o anakronik replikler yok mu?! Deli ediyor beni. O dönemin ağzından konuşmak bu kadar zor olmamalı ya.

igrencseyit

Neey? Yıvraanç!!

Ay Seyit’in anası yetmiyor gibi, bir de Petro’nun anası ömrümü yedi. Ayol oğlum evde kaldı diye ahaliyi günde 3 rekat turlayan teyzeler gibi ne oluyor sürekli imalı imalı Şura’ya bakıp “İyi şeyler olacak iyiii hıhım ;)” demeler? Bir rahat ver kadın! Az öte git, balo falan ver cemiyete, son baloların bunlar.

Başım

 

Devamı gelecek!

Öperim,

Merve

Ekleme: Yazının ikinci bölümü için buyurun —> Kurt Seyit ve Şura’nın Arasına Savaş Girdi