İtalyan İşi

 

Serra Yılmaz İtalyan İşi’yle yeniden ekranlarda!

 

Yazdan beri “Penguen Medyası” olarak nitelediğimiz ve benim artık neredeyse hiç izlemediğim kanallardan biri olsa da CNN Türk, Aykırı Sorular ve Para Dedektifi programlarıyla biraz kendini kurtarıyor. Şimdi bunlara İtalyan İşi de eklendi.

 

Taze taze alışveriş.

Taze taze alışveriş.

Çivit mavisiyle menekşe moru skalasında değişen saçlarını yidiğim Serra Yılmaz‘ı yeniden televizyonda görmek gerçekten çok güzel. Akıllı, bilgili, sohbeti zevkli bir kadın, bir de konuklarla eğlenceli muhabbet, yanında da İtalyan mutfağı, oh mis. Zaten İtalyan mutfağı deyince bütün akan sular duruyor, ağzımın suları akmaya başlıyor! O makarnalar, o yemyeşil otlar sebzeler, zeytinyağına banıp banıp… Ahem neyse, sakin ol Merve!!

Serra Hanım’ın İtalyan kültürüne, yemeklerine, peynirlerine ve sinemaya dair bilgisini bizlerle paylaştığı sohbetlerini izlemek gerçekten zevkli. Benim gibi her değişik kültüre sonsuz merakla yaklaşan kültür mantarları için de ekstra zevkli bu program. Misal, parmigiano’ya “altın tekerlek” dendiğini ve bizim parmesan olarak bildiğimiz bu peynirin kolesterol açısından en sağlıklı peynir olduğunu biliyor muydunuz, hı? :)

 

Tatlı krizi mi, uu yee beybi!

Tatlı krizi mi, uu yee beybi!

 

Programın ilk bölümü geçtiğimiz cumartesi yayınlandı, konuklar da Ata Demirer ve Özge Borak’tı. Mekan olarak Eataly seçilmiş, oradaki İtalyan şef hazırladı yemeği. Program bundan sonra hep bu mekanda mı olacak, Serra Hanım kendisi yemek yapmayacak mı bilemiyorum şimdilik. Umarım yapar :) 2. bölümün konuğu da Ferzan Özpetek’miş. Bence kaçmaz!

serrayılmaz6-born4kaos

 

Serra ile İtalyan İşi, her cumartesi 12.10’da.

Bu da web sitesi: http://tv.cnnturk.com/italyanisi

 

Öperim / Kisses,

Merve

~~~

CNN Türk, one of the tv channels which we’ve been calling “the Penguin Media” since the summer and which I almost never watch anymore, has two programmes Aykırı Sorular ( Contradictory Questions) and Para Dedektifi (Detetctive of Money) to salvage itself. Now, İtalyan İşi (Italian Job) is added to them.

It’s really so nice to see Serra Yılmaz, whose everchanging from indigo to violet hair I love, on television again. A smart, sophisticated woman with pleasant conversation, and entertaining chat with guests, along with Italian food, excellent! I’m already crazy about Italian food, that I can’t help my mouthwatering at the thought of it! Those pastas, those fresh green vegetables, dipping in olive oil and… Ahem, Merve calm down!!

It’s such a pleasure to watch Ms. Yılmaz’s chats where she shares her knowledge on cinema, Italian culture, cuisine and cheeses with us. This show is extra delightful for culture nerds like myself who are infinitely curious about any foreign culture. For instance, did you know that parmiggiano was called “the golden wheel” and it is the healthiest of all cheeses in terms of cholesterol? :)

The first episode of the show was broadcasted last saturday, the guests were comedian Ata Demirer and actress Özge Borak. The place was Eataly, it’s Italian chef prepared the food. Whether the program will always be in this place from, and whether Ms. Yılmaz will or will not cook herself, I don’t know. I hope she will :) Second episode’s guest will be Ferzan Özpetek. Not to be missed!

Serra ile İtalyan İşi, every saturday at 12.10.

 • Nur

  Serra Yılmaz! Kadınım yaa, bayılıyorum :)) İyi ki başlamış böyle bi programa. İlk bölümüne rastladım, Ata ve sevgili eşinden pek haz etmesem de sohbet güzeldi. Yemekten pek konuşamadılar gerçi :P Ferzan’la yakın arkadaşlar bildiğim kadarıyla. Daha da güzel olacaktır, kaçmaz gerçekten :)

  • Born4Kaos

   Ben de çok seviyoruuum <3 Birkaç yıl önce de yapıyordu böyle bir program hatırlıyor musun, o zaman çiftlikte ağırlıyordu konuları ama… Programda Eyyvah Eyvah 3'ten bahsettiler daha çok, Ata Demirer'in esprileriyle falan hahah yalnız tatlılar çok güzel değil miydi :D

   • Nur

    Aaa evet, hatırladım. :) Kadının sohbeti güzel + güzel de yiyor :) Bugün de Ferzan Özpetek’le sohbetini izledim. Adam bir şeyler anlatıyor, o “al bak bunu da tat”, “biraz daha ister misin?” diyerek sürekli tabağına yemek doldurdu. :)) Eğlenceli hatun. In Serra Yılmaz we trust! ^.^