İşaret Dilinin Yıldızı

Gün geçmiyor ki yeni biri bir videoyla internet fenomeni olmasın. Herkesin kendi 15 saniyesi için sıraya girdiği şu günlerde, en azından güzel bir şey yaparak fenomen olan bir beyefendiden bahsedeceğim; Tommy Krångh.

Malum Eurovision vakti yaklaşıyor, tabi biz kaç yıldır katılmadığımızdan haberimiz yok, unuttuk gitti. Adeta Kuzey Kore’ye benzediğimizi inkar edebilir miyiz? Geçen yıldı sanırım, Kuzey Kore’nin bir ülkeyle maç yaptığı ve farklı yendiği görüntüleri sunulmuş, bütün ülkede bayram gibi kutlanmıştı halbuse gerçekte takım ezici bir mağlubiyet almıştı ama yönetici koltuğundaki arızalı, takımın yendiği görüntülerin verilmesini emretmişti falan. Kafamızı gömmeye devam ettikçe oraya doğru gidiyoruz biz de ama du bakalım.

AR-150319332

Neyse, Eurovision dedik, geri dönelim. İsveç’in Eurovision’a katılacak şarkısının belirlendiği “Melodifestivalen” yarışmasında, şarkıları işaret diline çeviren bu abi, Tommy Krångh, bir anda internet fenomeni oluvermiş, reddit sağolsun. Krångh işini o kadar seviyor ve yaparken o kadar zevk alıyor ki, izlerken insan sırıtmasına engel olamıyor.

Video iki günde 830.000 kez izlenmiş, daha da yayılır bu. Buyurun siz de izleyin:

Eğlenceli değil mi :)

Öperim,

Merve