Instagram’da Flashmob mu?

14 Şubat’ta bir sürü kampanya yürütülür ama bunlardan en yenilikçi olanı sanırım Amerikan kadın giyim markası Madewell’in bu yıl Instagram’da yürüttüğü kampanya oldu.

Fotoğraf/photo by Jennifer Young

(Scroll down for English)

Madewell bir gün demiş ki, “Kanka Instagram’daki takipçilerimizle iletişimimiz şahane, e biz niye bunu kullanmıyoruz ki?” ve şöyle bir fikir ortaya çıkmış: 14 şubat cuma günü öğlen saatlerinde, Madewell çalışanları, artı bloggerlar, artı ünlü dergilerden editörler, #Flashtagram ve #denimmadewell taglerine en sevdikleri kot pantolonlarıyla fotoğraflarını çekip koymuşlar.

Her şey bu paylaşımla başladı. / It all started with this post.

Her şey bu paylaşımla başladı. / It all started with this post.

Digiday‘de Haniya Rae’nin yazdığına göre, sonuçlar #denimadewell tag’inde 1600 fotoğraf, cuma günü 160.000 like ve totalde 8.5 milyon etkileşim olmuş. Madewell’in Instagram hesabının takipçi sayısı da 151.000 bu arada. Ve bugün baktım, #Flashtagram tagine hala fotoğraf ekleniyor.

madewellflash2

Markalar sosyal medyada ses getiren hareketler yapmaya devam ediyor. Çoğu da basit ama etkili fikirlerden çıkıyor. Bakalım bu “Instagram Flashmob’u” fikri tutacak mı? Başka markalar da bu yoldan gider mi ne dersiniz?

Öperim,

Merve

 

~~~

There are usually many campaigns on February 14th but American women wear brand Madewell’s campaign is probably one of the most avant garde.

So, Madewell said one day, “Dude, we have great interaction with our followers on Instagram, why don’t we use it?” and this idea came up: On Friday, Feb. 14th, Madewell employees, and bloggers, and editors from renowned magazines posted their pictures in their favourite denims on Instagram to the hashtags #Flashtagram and #denimmadewell.

According to what Haniya Rae wrote on Digiday, the results are 1600 photos to #denimmadewell, 160.000 likes on Friday and 8.5 million interactions in total. I checked today and photos are still posted to #Flashtagram. By the way, Madewell’s Instagram account has 151.000 followers.

Brands continue making influential moves on social media. And they mostly come out of simple yet effective ideas. Let’s see if this “Instagram Flashmob” thing holds on. What do you say, will other brands follow this track?

Kisses,

Merve

 

Source: http://digiday.com/brands/madewell-tries-instagram-flash-mob/

  • Mert Dolu

    güzel fikir. @mertidinle yazıp fotoğrafınızı çekip paylaşın en güzeliniz kimse ona çükolata alıcam başlasın yarış ! :D

    • Born4Kaos

      Ve bir kampanya daha artis delikanlıların emellerine alet oldu :P gerçi senin kullanım alanın daha etkili sanki. Brava! Ahahahah