101 İstanbul Lezzeti Festivali

Timeout İstanbul bu yıl ikinci kez 101 İstanbul Lezzeti Festivali’ni düzenliyor. Sema detayları İstanbul Places‘ta yazmış. Bir bakalım :)

Sushiden burgere, kebaptan en farklı mezelere kadar, İstanbul’un pek çok farklı tadı bu festivalde katılımcılara göz ve mide bayramı yaşatacak.

Bu 101 Lezzetin seçimi ise herkese açık olan 101Lezzet.com‘da kişilerin en sevdikleri lezzetleri ve bu lezzetlerin mekanlarını eklemeleri ile belirlenmiş.

Festival 27 Nisan’da gerçekleşeceği için öneriler artık kayda alınmıyor olabilir az zaman kaldı sonuçta. Fakat 101Lezzet.com hala açık ve siz de dilediğiniz kadar giriş yaparak en sevdiğiniz lezzetleri ve mekanlarını yazabiliyorsunuz.

Timeout İstanbul, bu önerilerin 10 binin üzerinde kişiden geldiği ve bu festivale de 2000 kişinin katılımı olacağını söylüyor.

27 Nisan 2014′te, The Marmara Esma Sultan Yalısı‘nda, 13:30′da başlayacak lezzet festivali saat 21:00′a kadar devam edecek. Tadımın yanı sıra sohbetler, workshoplar, yeme-içmeye dair birçok sürpriz ve gün sonunda bir after party olacakmış. Lounge FM’in müzikleriyle tüm gün parti havasında geçecekmiş.

Toplamda 100′den fazla marka ve 500′den fazla da lezzetin bulunacağı bu festivale katılmak isteyeneler biletlerini Biletix‘ten 125 TL’ye temin edebilirler.

Öperim,

Merve

~~~

Timeout İstanbul organizes 101 Tastes of İstanbul Festival for the second time. Sema wrote the details in İstanbul Places.

From sushi to burger, kebob to all kinds of delicatessens, many different tastes from İstanbul will feast your eyes and stomach at this fest. The selection of these 101 kind of Tastes was determined by people’s choices at 101Lezzet.com.

Since the fest will be held on 27th April, suggestions may not be taken anymore, there’s a short time left. However, 101Lezzet.com is still open and you can enter as many of your dish or place choices as you can.

Timeout İstanbul stated that more than 10,000 people joined with their suggestions and they expected participation of 2000 people to the fest. The fest will be at The Marmara Esma Sultan Yalısı on 27th April 2014, it will start at 13.30 and continue until 21.00. Apart from tasting food, there will conversations, workshops, many surprises relating to food and drink and an after party at the end of the day. The whole day will be like a big party with the music played by Lounge FM.

Those who want to join this fest which will include more than 100 brands and 500 different tastes, can obtain tickets at Biletix for 125 TL.

Kisses,

Merve